Fotografia biżuterii na białym tle

Fotografia biżuterii na białym tle to subtelny dział fotografii. Wykonywanie zdjęć biżuterii to proces długi i dosyć skomplikowany. Często piękny  produkt, który trzymamy w ręce nie oddaje swojego uroku na fotografii. Co więcej, zastosowanie dużych przybliżeń, które są wymagane przy fotografii produktowej biżuterii, powoduje, że na zdjęciu widać każde zabrudzenie, czy delikatną wadę. Są to wady niewidoczne gołym okiem a dopiero na fotografii. Dlatego oprócz odpowiedniego ustawienia i oświetlenia produktu, najważniejszym aspektem fotografii biżuterii jest odpowiedni retusz. W naszej galerii prezentujemy szereg fotografii najróżniejszego typu biżuterii. Od małych kolczyków, poprzez biżuterię męską i dewocjonalia, na kompletach biżuterii kończąc.

Srebrne kolczyki

Charmsy srebrne i pozłacane

Łańcuszki i bransoletki srebrne i pozłacane

Zawieszki srebrne i pozłacane

Retusz – fotografia biżuterii na białym tle

 

Retusz fotografii biżuterii polega na balansowaniu pomiędzy naturalnością a efektem sztuczności. Prawda jest taka, że każde zdjęcie biżuterii, które oglądamy w sieci jest retuszowane w mniejszy lub większy sposób. Delikatne rysy, zabrudzenia czy przebarwienia, niewidoczne gołym okiem, znajdują się na każdym elemencie biżuterii. Celem jest zastosować retusz, który pokaże produkt w naturalny sposób, nie przekłamie rzeczywiści. Efekt powinien być taki, że klient, który kupuje biżuterię z jednej strony jest zachęcony fotografią a z drugiej strony nie jest rozczarowany produktem po jego otrzymaniu. Retusz to delikatny proces. Każdy fotograf biżuterii z czasem osiąga swój styl i swoją własną technikę, którą można wypracować jedynie poprzez pracę na tysiącach fotografii. 

Dewocjonalia

 

Dewocjonalia to kolejna grupa produktów, której fotografia rządzi się własnymi prawami. Zdjęcia medalików często przedstawiają postacie, popiersia lub portrety świętych, które powinny być dobrze widoczne na zdjęciu. Odpowiedni efekt można osiągnąć jedynie poprzez grę świateł. W pewnym stopniu fotografii medalików, ze świętymi to połączenie fotografii produktowej i portretowej. Doświetlenie twarzy na medaliku jest procesem podobnym do oświetlania żywej postaci – tylko w skali makro. 

Biżuteria męska

Komplety biżuterii

Jesteś zainteresowany podobnymi fotografiami? Skontaktuj się z nami