Szkolenia

Wiedza dostosowana indywidualnie do Twoich potrzeb

Fotografią zajmuję się zawodowo od 9 lat a amatorsko od ponad 20. Zrealizowałem setki zleceń komercyjnych i autorskich. Moje fotografie są publikowane w czasopismach branżowych, katalogach firm, na wielkoformatowych bilbordach. Współpracuję zarówno z mikroprzędsiębiorstwami, jak i dużymi firmami o ugruntowanej pozycji na rynku. Fotografuje osoby bliskie mojemu sercu.

 

Zrozumiałem, jak połączyć umiejętność dostarczenia klientowi satysfakcjonującego produktu przy zachowaniu własnego stylu. Uważam, że właśnie to – doświadczenie nabyte w praktyce i elastyczność – powodują, że posiadam wiedzę, po którą warto sięgnąć, jeżeli interesujesz się fotografią. 

 

Oferta kursów, którą przygotowałem jest nowatorska pod względem indywidualnego dopasowania do klienta. Każde szkolenie prowadzę na zasadzie uzupełnienia brakującej wiedzy kursanta.

 

Mam na imię Rafał.

Szkolenia

Fotografia produktowa. Konsultacja / audyt. 

 

Kurs skierowany do właścicieli firm i każdego, kto wykonuje zdjęcia produktowe. Cel to przeniesienie Twoich fotografii na wyższy poziom i odpowiedź na wszystkie pytania. Konsultacja jest prowadzona u Ciebie lub w naszym studio fotograficznym. 

 • Powiem, jak możesz poprawić jakość fotografii, 
 • Przyjrzymy się Twojemu procesowi postprodukcji i powiemy jak go usprawnić,
 • Rozwiążemy napotkane problemy techniczne,
 • Porównamy fotografie wykonane różnym sprzętem. 

 

Czas: 4h

Cena: 900zł netto

Zapisz się

Kompletny kurs fotografii produktowej. Zdjęcia studyjne i postprodukcja.

 

Kurs jest kierowany dla właścicieli firm, którzy chcą zdobyć wiedzę dla siebie lub swoich pracowników z zakresu fotografii produktowej. Zdobyte umiejętności pozwolą na samodzielnie skompletowanie studia i oprogramowania, tak aby zmieścić się w założonym budżecie. Umożliwią wykonywanie i retusz fotografii bez konieczności zlecania pracy fotografowi. 

Nie musisz znać w dużym stopniu zagadnień z zakresu obsługi aparatu fotograficznego i studia. Osoba biorąca udział w kursie powinna mieć podstawowe poczucie estetyki i być zmotywowana do zdobycia wiedzy. Całą resztę przekazujemy podczas szkolenia.

Kurs może być prowadzony pod kątem fotografowania różnych przedmiotów lub dotyczyć jedynie branży w której się poruszasz. 

 

Czas: 16h + 1h konsultacji po szkoleniu online

Cena: 2750zł netto

Zapisz się

8h z Adobe Photoshop + AI.

 

8h z Adobe Photoshop to intensywny, jednodniowy, indywidualny kurs Adobe Photoshop dostosowany dla Twojej dotychczasowej wiedzy i potrzeb. Kurs odbywa się w naszym studio fotograficznym. Kurs jest kierowany dla osób o każdym poziomie zaawansowania oraz zajmujących się dowolnym rodzajem fotografii. Jeżeli jesteś nowy – przejdziemy przez interfejs i pokażę Ci najważniejsze funkcje programu. Jeżeli jesteś bardziej zaawansowany – pokaże Ci jak przyspieszyć swoją pracę oraz narzędzia, które uczynią Twój proces twórczy łatwiejszy. Jeżeli chcesz retuszować swoje autoportrety z profesjonalnym sznytem – tutaj również Ci pomogę. 

Dodatkowo, dla każdego uczestnika wprowadzenie w zagadnienia sztucznej inteligencji, która została wbudowana w nowe wersje Adobe Photoshop. 

 

Czas: 8h.

Cena: 1500zł netto

Zapisz się

Kurs fotografii dla dorosłych i uczniów szkół

 

Kurs jest kierowany dla Ciebie, jeżeli:

 1. zaczynasz przygodę fotograficzna. Celem szkolenia jest pomoc w odnalezieniu swojej fotograficznej ścieżki. Omówię sprzęt, pokaże Ci, jak obsługiwać aparat fotograficzny, powiem czym jest „złota trójca ekspozycji”, przejdziemy przez zagadnienia retuszu i pomogę całą wiedzę złożyć w całość i potwierdzić fajnymi zdjęciami. Kurs jest kierowany zarówno dla osób dorosłych, jak i nastolatków. 
 2. zastanawiasz się nad pójściem do szkoły branżowej / szkoły średniej / uczelni wyższej o profilu fotograficznym. Zauważyłem, że wiele osób interesuje się fotografią ale brakuje im ostatniego kroku, żeby związać się z nią również na poziomie edukacji szkolnej. Jeżeli identyfikujesz się z tym opisem, to zapraszam do siebie. 
 3. chcesz przeskoczyć na wyższy poziom umiejętności. Robisz zdjęcia smartfonem i chcesz przejść na aparat fotograficzny? A może pracujesz na lustrzance ale zastanawiasz się nad zakupem aparatu bezluterkowego? A może wykonujesz sesje ale masz wrażenie, że ciągle im czegoś brakuję… Pomogę Ci zrobić kolejny krok w rozwoju. Wykonamy zdjęcia Twoim aparatem oraz sprzętem z naszego studia i porównamy rezultaty. Wprowadzimy do Twojego warsztatu nowe modyfikatory światła. Omówimy zagadnienia bardziej zaawansowanego retuszu i stosowania presetów

 

Czas: 8h + 1h konsultacji

Cena: 1500zł brutto

Zapisz się

Pierwsze kroki w studio fotograficznym. 

 

Kiedyś byłem fotografem amatorem z kilkuletnią praktyką. Potrafiłem obsługiwać aparat i robić dobre technicznie fotografie podczas sesji zdjęciowych, które wykonywałem zwykle swoim przyjaciołom. W domu, w wolnym czasie przeglądałem fotografie studyjne innych fotografów i zastanawiałem się: „jak to jest z tym studiem?”. Też chciałem poznać tajniki tego typu fotografii, popracować z lampami błyskowi i ogólnie dowiedzieć się jak to wszystko działa. Teraz już wiem 🙂 i z chęcią się tą wiedzą z Tobą podzielę, jeżeli jesteś na tym samym etapie co ja kilka lat temu. Na tym szkoleniu dowiesz się:

 • jak skompletować sprzęt studyjny,
 • ile potrzebujesz miejsca,
 • czym są modyfikatory i jak je używać,
 • jak ustawiać światło podczas sesji,
 • na co zwracać uwagę, opowiem Ci o trickach i sztuczkach studyjnych,
 • jak pracować z modelkami/modelami lub jak komponować aranżacje do fotografii produktów.

Po tym szkoleniu będziesz w stanie zacząć swoją własną drogę po świecie fotografii studyjnej.

 

Czas: 8h. + 1h konsultacji

Cena: 1500zł brutto

Zapisz się

Opinie o kursach

 

Kasia

Bardzo polecam szkolenia u Pana Rafała. Brałam udział w szkoleniu fotografii produktowej biżuterii i jestem bardzo zadowolona. Ogrom wiedzy i doświadczenia. Fotografia jak i obróbka na wysokim poziomie. Pan Rafał jest cierpliwy, szuka rozwiązań i nie boi się pytań. Szczerze polecam 🙂

Opinia pobrana z "Google opinie"

Patrycja Marchewka

Bardzo polecam szkolenia z fotografii produktowej u Pana Rafała- ogrom wiedzy, cierpliwości i chęci do pomocy. Pokazał mi mnóstwo nowych sposobów na zrobienie zdjęcia i późniejszą jego obróbkę przez co teraz wykonuję swoją pracę szybciej i z lepszym efektem. Szczerze polecam! 🙂

Opinia pobrana z "Google opinie"

Kamila Dąbrot

Odbyłam szkolenie u Pana Rafała z zakresu fotografii produktowej. Pan Rafał przekazał mi ogrom wiedzy w bardzo profesjonalnych warunkach i miłej atmosferze. Spojrzenie na fotografię z zupełnie innej strony sprawiło, że poczułam powiew świeżego wiatru w żaglach. Bardzo polecam 🙂

Opinia pobrana z "Google opinie"

Karolina Zając

Bylam u Pana Rafała na szkoleniu z fotografii. Poza tym, że merytorycznie było super to jeszcze wzmocnił moja pewność do działania. Na pewno to nie jest ostatnie moje szkolenie. Polecam.

Opinia pobrana z "Google opinie"

Jakub Wolak

Nie jestem zawodowym fotografem, ale wykorzystuję aparat na co dzień w swojej pracy. Skontaktowałem się z Rafałem, żeby pomógł mi „ustawić” proces przygotowania zdjęć produktowych, od doboru sprzętu, przez ustawienie oświetlenia po finalną obróbkę. W trakcie warsztatów wytypowaliśmy szereg drobnych miejsc do poprawy, które razem przekładają się na znacznie lepszy efekt finalny. Gorąco polecam tym, którzy chcą podnieść zdjęcia swoich produktów na wyższy poziom.

Opinia pobrana z "Google opinie"

Wpisy w kategorii „poradnik” na blogu

Skontaktuj się ze mną

Rafał Dudek

ul. Warszawska 254

42-209 Częstochowa

Zobacz na Mapach Google

 

+48 509 943 667

rafal@blik.info.pl

 

Pon.-piąt. 8.30-16.30