Jak wygląda sesja wizerunkowa? Jak się do niej przygotować?

Jeżeli jesteś zainteresowany sesją wizerunkową w naszym studio ten artykuł jest dla Ciebie! Sesja wizerunkowa to więcej niż ostateczne zdjęcia. To czas spędzony w relacji fotograf – osoba fotografowana. Poniżej krok po kroku opisujemy przebieg sesji wizerunkowej.

 

Jak przygotować się do sesji wizerunkowej?

 

Przed wykonaniem sesji wizerunkowej należy przemyśleć, gdzie będziemy używać fotografie. Inne zdjęcie wykonamy np do plakatu wyborczego a inne na baner biura nieruchomości. Po przekazaniu nam takiej informacji będziemy wiedzieć jak kadrować zdjęcia, oraz dobierzemy odpowiednie tło.

Określenie zastosowania zdjęcia pomoże także w doborze stroju na sesję. Ubiór w stylu formalnym to bezpieczne rozwiązanie, jednak zauważalnie coraz więcej osób od niego odchodzi w stronę stylu casualowego. Ważny jest dobór kolorystyki stroju. Załóżmy, że wykonujemy zdjęcia z zastosowaniem na stronie internetowej. Wtedy warto rozważyć dobór stroju zbliżony do kolorystyki strony. Dobrze wyglądają też części garderoby, które pasują do koloru oczu. Kolor natomiast dodaje zdjęciu charakteru. Więcej można o tym poczytać w tym artykule.  Zalecamy na sesję zdjęciową dobrać kilka stylizacji, które wypróbujemy podczas wykonywania fotografii. 

 

Kolejnym aspektem jest makijaż oraz fryzura. W tej kwestii możemy pomóc umawiając na sesje pomoc wizażystki. Natomiast bardzo dużo osób decyduje się na samodzielne wykonanie makijażu. Makijaż do sesji zdjęciowej powinien być wykonany mocniej niż makijaż codzienny. Zdjęcia studyjne zwykle „zmniejszają siłę” makijażu, więc warto temu zapobiec. Jeżeli w makijażu pojawia się kolor, należy pamiętać aby współgrał on z resztą garderoby. Podobnie ma się sprawa z fryzurą. Idealnie byłoby przyjść na sesję „prosto od fryzjera” ale nie jest to konieczne. Podczas przebiegu sesji patrzymy na ułożenie włosów a mniejsze niedoskonałości fryzury jesteśmy w stanie zretuszować.

 

Sesja wizerunkowa to rodzaj portretu, w którym mile widziane są różnego rodzaju dodatki. Zegarek czy kolczyki mogą być ciekawym urozmaiceniem zdjęć.

 

Przed wykonaniem zdjęć, można także przejrzeć inspiracje zdjęć wizerunkowych i popróbować ustawienia przed lustrem. Oczywiście jest to sprawa indywidualna ale jeżeli stresujesz się takimi zdjęcia, to chwila treningu przed lustrem pozwoli nabrać więcej pewności.

 

Natomiast naszą najważniejszą radą jest to aby w przygotowaniu sesji pozostać sobą i postawić na naturalność. Zalecamy na sesje przygotować garderobę w której po prostu czujemy się dobrze, makijaż, który nie będzie nas stresował. Jeżeli nie lubimy nosić dużo dodatków do garderoby, to nie ma sensu próbować ich dobrać specjalnie na sesję. Fotografia wizerunkowa ma pokazać nas takich jacy jesteśmy, nasze dobre cechy, pozytywną stronę naszej natury. 

Przebieg sesji wizerunkowej

 

Zdjęcia wykonujemy w naszym Studio lub na miejscu u klienta. Przebieg sesji można określić jako miłe spędzenie czasu, połączone ze wspólną pracą. Ponieważ sesja wizerunkowa to praca nie tylko fotografa ale również osoby fotografowanej. Wiemy, że pozowanie przy lampach błyskowych nie jest proste i może być mało komfortowe. Chcemy, żebyś wiedział/wiedziała, że podczas sesji można na nas liczyć. Pomożemy jak się ustawić, pomożemy się także rozluźnić i poczuć dobrze. To bardzo ważne, bo w sesji wizerunkowej najważniejsza jest naturalność i to jej szukamy. Profesjonalny wizerunek siebie można uzyskać tylko poprzez szczerość i swobodę i taki jest też cel naszych zdjęć. 

 

Zdjęcia wykonujemy na różnych tłach, w różnym oświetleniu. Nie posiadamy gotowych schematów sesji. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Jesteśmy w tym kreatywni. 

 

Podczas sesji przeglądamy zdjęcia na monitorze komputera. Po akceptacji fotografii klient sam decyduje ile i które fotografie chce kupić. Gotowe zdjęcia po retuszu odsyłamy drogą mailową w najbliższym terminie.

 

Czas trwania sesji wizerunkowej

 

Sesja wizerunkowa trwa od 30 minut do ponad godziny. Jest to czas umowny. Nigdy nie ograniczamy czasu trwania sesji. Wykonaniu zdjęć poświęcamy tyle czasu ile potrzeba dla danej osoby.

Sesja wizerunkowa – umówienie terminu

 

W celu umówienia terminu sesji wizerunkowej napisz do nas wiadomość: kontakt@blik.info.pl,  zadzwoń 509 943 667 lub odwiedź nas osobiście pod adresem: Częstochowa, ul. Warszawska 254. Pracujemy w godzinach 8.30-16.30 od poniedziałku do piątku.

 

Słowo od fotografa

 

blik-rafal-dudek

To ja wykonam dla Ciebie zdjęcia wizerunkowe.

Podchodzę do zdjęć wizerunkowych z misją. To dla mnie ważne, żeby fotografie, które wykonam były dla Ciebie ładne. Mam wtedy poczucie, że robię coś dobrego i ważnego. Na nasz wizerunek, nasze samopoczucie i samoocenę wpływa wiele większych i mniejszych czynników. Chociaż zdjęcia profilowe na profilu społecznościowym nie są rzeczą najważniejszą w życiu, to doskonale wiem, że dobra fotografia, to taka mała cegiełka do naszego wizerunku jako całość i czucia się dobrze z samym sobą. I jestem szczęśliwy, że mogę w tym pomóc. 

 

Podsumowanie

 

  • W celu umówienia sesji zadzwoń do nas, napisz wiadomość e-mail lub odwiedź nas osobiście kilka dni przed terminem zdjęć,
  • Określ, gdzie mają być użyte fotografie,
  • Na sesję zabierz więcej niż jedną stylizację. Wybierz takie stroje, w których czujesz się dobrze,
  • Sesja trwa od 30 minut do ponad godziny,
  • Podczas sesji wykonujemy zdjęcia w różnych ustawieniach na różnych tłach,
  • Podczas sesji dokonujemy oceny zdjęć,
  • Kupujesz tyle fotografii ile chcesz,
  • Zdjęcia poddajemy retuszowi i gotowe przesyłamy na maila.