Sesja biznesowa dla firm

Zdjęcie typu lifestyle w siedzibie firmy

Sesja biznesowa dla firm to wiele korzyści. Z tego artykułu dowiesz się jakie możemy wykonać fotografie oraz jak wygląda przebieg pracy na planie fotograficznym podczas takiej realizacji. 

 

Sesja fotograficzna w siedzibie firmy 

 

Podczas wizyty w siedzibie firmy możemy wykonać zdjęcia o szerokim zastosowaniu. Oto kilka propozycji:

  • zdjęcia wizerunkowe na białym tle. Fotografie tego typu sprawiają wrażenie jakby były wykonane w studio fotograficznym. Świetnie nadają się do prezentacji załogi firmy: firmowych ID, portretów na stronie www, materiałów prasowych wewnątrz firmy czy stopki email. Wykonanie fotografii wizerunkowych wewnątrz firmy pozwala także sfotografować wiele osób w przystępnym czasie. 
  • zdjęcia wizerunkowe w naturalnym otoczeniu. Zdjęcia, dla których tło stanowi część wystroju firmy. To specyficzny rodzaj portretu, w którym pierwszy plan – czyli osoba fotografowana – musi być w dużej korelacji z otoczeniem, tak aby stworzyć spójny obraz. Na takich zdjęciach w kadr można wkomponować logo firmy, element architektury czy ciekawy element wystroju. Tego typu fotografie świetnie nadają się do prezentacji zarządu firmy. 
IMG_2814-Edit

Realizacja: SGP Group

  • fotografie w stylu lifestyle. To zdjęcia, w których udział zwykle bierze kilka osób. Celem fotografii jest głównie pokazanie współpracy pomiędzy pracownikami firmy oraz pomiędzy pracownikami a klientem. To może być zdjęcie przedstawiające wspólne omawianie projektu lub uścisk dłoni. Zdjęcia nadają się na banery oraz social media. Są odpowiednim elementem marketingowym, który pokazuje firmę jako miejsce, w którym panuje pozytywna i pełna kreatywności atmosfera. Dzięki temu zdjęcia sprawdzą się również jako element reklamowy podczas procesu rekrutacji nowych pracowników.
  • fotografia wnętrz. Zdjęcia budynku wewnątrz lub zewnętrz. Oprócz standardowej fotografii pustego pomieszczenia dobry efekt dają fotografie, na których widoczny jest ruch. Na przykład, przechodząca w tle osoba to świetne urozmaicenie zdjęcia wnętrza. 
  • fotografia procesu produkcyjnego. To reportaż fotograficzny, przedstawiający poszczególne kroki procesu produkcyjnego. Zapraszamy do zapoznania się z wpisem na naszym blogu: Miss Christmass – Historia ozdoby choinkowej.

Jak widać powyżej, możliwości pracy fotografa podczas sesji biznesowej w firmie jest wiele. Kolejnym aspektem wartym poruszenia jest opisanie, jak wygląda przebieg pracy na planie fotograficznym.

Fotografia biznesowa w siedzibie firmy

Realizacja: Vetrex

Jak wygląda sesja biznesowa w siedzibie firmy?

 

Podczas pracy fotografa w siedzibie firmy ważne jest przede wszystkim odpowiednie zaplanowanie przebiegu sesji oraz organizacja współpracy. Dlatego przed przystąpieniem do zlecenia warto omówić, jakie fotografie będą potrzebne i wstępnie zaplanować kolejność ich wykonywania. W przypadku gdy do wykonania jest dużo zdjęć portretowych niezbędna będzie pomoc osoby wewnątrz firmy, która będzie koordynowała kolejność osób, którym wykonywane są zdjęcia. Natomiast gdy będziemy wykonywać zdjęcia procesu produkcyjnego warto zadbać o czystość miejsc, które będą fotografowane. Kiedy w planie będą zdjęcia na jasnym tle, konieczne będzie ustalenie miejsca, w którym będziemy mogli rozstawić system zawieszenia tła. 

 

Fotografia biznesowa w siedzibie firmy

Realizacja: Zikom

Istotną informacją jest to, zapewniamy oświetlenie podczas całej sesji. Nie ma potrzeby organizować za wszelką cenę sesji zdjęciowej w miejscach najbardziej rozświetlonych. Jeżeli miejsce wykonywania zdjęć jest stosunkowo ciemne, zastosujemy lampy błyskowe, które zapewnią odpowiednie warunki do zdjęć.

 

W wykonywaniu zdjęć jesteśmy elastyczni. Potrafimy sprawić, że małe pomieszczenie będzie wyglądało na fotografii na większe czy zaaranżować tło do zdjęć. Pracujemy dokładnie ale też szybko. Wiemy, że w przypadku wykonywania zleceń w siedzibie firmy istotny jest czas trwania sesji. Dbamy o to, żeby pracować efektywnie i efektownie ale także dyskretnie. 

Realizacja: REMAX Trend Częstochowa

Po wykonaniu sesji pozostawiamy pomieszczenia w stanie, który zastaliśmy podczas przyjazdu. Po dokonaniu wstępnej selekcji fotografii wysyłamy materiał zdjęciowy na wskazany adres email. Z tych fotografii klient dokonuje wyboru zdjęć do zakupu a my odsyłamy gotowe fotografie po retuszu.